EDK Destek Sistemleri

Notebook Servisi 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070

İzmir Notebook Servisi

Eba 3Gb İnternet Nasıl Alınır?

Eba 3Gb İnternet Nasıl Alınır?
Bakanlık tarafından verilen EBA 3GB internet nasıl alınır?

Eba 3gb internet
Eba 3gb internet

Eba 3Gb İnternet Nasıl Alınır? – 07.05 2019 tarihinde yaşanan gelişmelerle birlikte Eğitim Bilişim Ağı (EBA) içeriklerine aylık 3 GB’lık ücretsiz erişim hakkı tanındı. MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile üç GSM operatörü arasında 13 Mart 2019 tarihinde anlaşmaya imza atarak, EBA’ya olan erişimin daha kolay hale getirilmesine karar verdi.

Vodafone abonelerinin 3 GB EBA içeriklerine olan erişimi Vodafone tarafından otomatik olarak yapıldı. Vodafone’lılar herhangi bir ek başvuruya gerek kalmadan kullanabiliyor.

Türk Telekom kullanıcıları ise EBA yazıp 5555’e SMS göndererek başvuru sürecini başlatabilir.

Turkcell aboneleri ise BİP uygulamasındaki “Keşfet” menüsünden EBA kanalını tekip edip, mesaj gönder ekranındaki “Hemen Kazan” seçeneği üzerinden başvuru yapabilir.

EBA girişi nasıl yapılır ?

EBA girişi nasıl yapılır?- Koronavirüs önlemleri kapsamında 1 haftalık uzaktan eğitim sistemi eba.gov.tr adresinden sağlanacak. Peki, EBA şifre alma nasıl yapılır?

EBA şifre alma ekranı koronavirüs önlemleri kapsamında okullarda uzaktan eğitim başlatılacağı duyurulmasının ardından öğrenci ve veliler tarafından merak konusu oldu. Öğrenciler 1 hafta boyunca TRT ekranında ve EBA (Eğitim Bilişim Ağı) ekranı üzerinden derslerini takip edebilecek.

Konuşmayı Başlat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button