EDK Destek Sistemleri

Notebook Servisi 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070

İzmir Notebook Servisi

Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü

Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü

laptop yada geneş laptop markalarında açılmama sorunu birçok sorun nedeniyle yaşanabilmektedir. Laptop genel modelleri özelinde ise farklı bir sorun nedeni ile laptop açımlamazlık yapmaz.Tüm notebook modelleri için geçerlidir.

Laptop Açılmıyor durumunda kontrol edilmesi gerekenler;

Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü
Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü

Laptop elektrik sorunu nedeni ile açılmaması (Laptop Adaptör Sorunu)

En sık karşılaşılan notebook açılmamasına neden olan durumdur.Laptop için kullanılan adaptörde yaşanılan arıza nedeni ile voltaj bilgisayara iletilemez ve laptop açılmaz.
İlk başta kontrol edilmesi gereken ekipmandır laptop adaptörleri.Var ise adaptörün üzerinde bulunana led ışığın yanıyor olması yada notebook a bağlandığında notebook üzerindeki batarya şarj ışığının yanması, çalışırlığı hakkında ön fikir verebilir.

Laptop Adapatör Giriş Soket Arızası

Laptop a bağlanan adaptörün giriş kısmında yada laptop giriş soket kısmında oluşan kırılma, kopma yada deformasyon nedeni ile laptop soket temassızlığı olabilir. Notebbok adaptör giriş soketine takıldıktan sonra yavaş hareketlerle farklı yönlere hareket ettirilmesi, adaptör girişi, yada laptop soket kısmında ki arıza hakkında ön fikir verebilir.

Laptop Anakart Arızası

Laptop anakart arızası nedeni ile laptop anakart üzerinde bulunan entegrelerde yada voltaj dağıtımı yada iletimini sağlayan yapılarda hasar oluşması. Bu tip bir anakart arızasında, laptop anakart onarım yada değişim gibi çözüm yolları ile sonuca varılabilir.

Laptop Pil Arızası

Laptoplarda ve genel marka laptoplarda pil arızaları laptop ların açılmamasına neden olabilir.Laptop pil statik birikmesi yada elektronik devre arızaları voltaj geçişini engeller ve laptopların açılmamasına neden olablir.
Bu tip batarya arızası nedeni ile açılmama durumunda, eğer notebook pili kasadan çıkarılabilir bir model ise çıkarılarak daha sonrasında adaptör bağlantısı yapıldıktan sonra laptop açılmasını denemek olası laptop açılmama konusunda arıza tespitine yardımcı olur.
Eğer ki notebook kasasına gömülü yapıda bir laptop modeli ise servis desteği almalısınız.Ev ortamında yapılacak müdahaleler dönüşü olmayan arızalara sebebiyet verebilmektedir.

Laptop açılmıyor durumu ile karşılaşan kullanıcılar, laptop u servise getirmeden önce teknik servis personelimizden telefon desteği alarak, ev yada iş yeri ortamında yapılabilecekler konusunda ücretsiz destek alabilecektir. 0 232 441 5258 yada 0 507 540 7070 numaralı telefon hatları üzerinden irtibat kurabilirsiniz.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Laptop Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur.

Konuşmayı Başlat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button