EDK Destek Sistemleri

Notebook Servisi 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070

Lenovo Servis İzmir

Lenovo Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü

Lenovo Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü

Lenovo laptop yada geneş laptop markalarında açılmama sorunu birçok sorun nedeniyle yaşanabilmektedir.Lenovo laptop genel modelleri özelinde ise farklı bir sorun nedeni ile laptop açımlamazlık yapmaz.Tüm notebook modelleri için geçerlidir.

Lenovo Laptop Açılmıyor durumunda kontrol edilmesi gerekenler;

Lenovo Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü
Lenovo Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü

Lenovo Laptop elektrik sorunu nedeni ile açılmaması (Lenovo Laptop Adaptör Sorunu)

En sık karşılaşılan notebook açılmamasına neden olan durumdur.Laptop için kullanılan adaptörde yaşanılan arıza nedeni ile voltaj bilgisayara iletilemez ve laptop açılmaz.
İlk başta kontrol edilmesi gereken ekipmandır laptop adaptörleri.Var ise adaptörün üzerinde bulunana led ışığın yanıyor olması yada Lenovo notebook a bağlandığında notebook üzerindeki batarya şarj ışığının yanması, çalışırlığı hakkında ön fikir verebilir.

Lenovo Laptop Adapatör Giriş Soket Arızası

Laptop a bağlanan Lenovo adaptörün giriş kısmında yada laptop giriş soket kısmında oluşan kırılma, kopma yada deformasyon nedeni ile laptop soket temassızlığı olabilir. Notebbok adaptör giriş soketine takıldıktan sonra yavaş hareketlerle farklı yönlere hareket ettirilmesi, Lenovo adaptör girişi, yada laptop soket kısmında ki arıza hakkında ön fikir verebilir.

Lenovo Laptop Anakart Arızası

Lenovo laptop anakart arızası nedeni ile laptop anakart üzerinde bulunan entegrelerde yada voltaj dağıtımı yada iletimini sağlayan yapılarda hasar oluşması. Bu tip bir Lenovo anakart arızasında, laptop anakart onarım yada değişim gibi çözüm yolları ile sonuca varılabilir.

Lenovo Laptop Pil Arızası

Lenovo laptoplarda ve genel marka laptoplarda pil arızaları laptop ların açılmamasına neden olabilir.Laptop pil statik birikmesi yada elektronik devre arızaları voltaj geçişini engeller ve laptopların açılmamasına neden olablir.
Bu tip Lenovo batarya arızası nedeni ile açılmama durumunda, eğer notebook pili kasadan çıkarılabilir bir model ise çıkarılarak daha sonrasında adaptör bağlantısı yapıldıktan sonra laptop açılmasını denemek olası Lenovo laptop açılmama konusunda arıza tespitine yardımcı olur.
Eğer ki notebook kasasına gömülü yapıda bir Lenovo laptop modeli ise servis desteği almalısınız.Ev ortamında yapılacak müdahaleler dönüşü olmayan arızalara sebebiyet verebilmektedir.

Lenovo laptop açılmıyor durumu ile karşılaşan kullanıcılar, laptop u servise getirmeden önce teknik servis personelimizden telefon desteği alarak, ev yada iş yeri ortamında yapılabilecekler konusunda ücretsiz destek alabilecektir. 0 232 441 5258 yada 0 507 540 7070 numaralı telefon hatları üzerinden irtibat kurabilirsiniz.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Lenovo Laptop Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur.

Konuşmayı Başlat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button