Laptop Format Atma

Laptop Format Atma işlemlerinde orjinal işletim sisteminin kullanılması kesinlikle doğru olan işlemdir.İşletim sistemi güncelleştirmelerine hazır durumda ve bilgisayarı oluşturan ekipmanların (ekran kartı, işlemci, ses kartı vb..) sürücülerinin tam uyumu ancak orjinal işletim sistemi kurulumu var ise sağlıklı çalışır.

Laptop Format Atma
Laptop Format Atma

Notebook format atma işlemlerinde, hard disk içerisinde bulunan datalarınızın alınabiliyorsa mutlaka dış bir materyale yedeği alınmalıdır.
Format esnasında bilgiyi koruyarak işlem yapılmaması durumunda silineceği unutulmamalıdır.

Bilgisayar format işlemi iki farklı şekilde gerçekleştirilebilir.

  1. Notebook recovery özelliği kullanılarak format atma

Notebook recovery özelliği ilgili laptop hard diski içerisinde bulunmaktadır.Modele göre değişen tuş kombinasyonu ile açılan notebookta ilgili yöndergeler izlenilecerek format işlemi yapılabilir.Bu seçenekler arasında hali hazırda bulunan datayı koruyarak format atma işlemi recovery özelliğinde yoktur.Bilgisayarı farbrikaston haline geri döndürür.

Recovery işleri yapıldırktan sonra tüm sürücülerin ve gerekli ise işletim sisteminin yükseltme işlemleri kullanıcı tarafından yapılmalıdır.

  1. 2. Notebook harici materyal ile format atma (usb,dvd..)

Usbden format atma işlemleri diğer recovery üzerinden format atmaya göre daha karışık bir işlemdir.İşletim sisteminin ham halinin bulunduğu usb bellek ve notebook bios kullanım modları ayarları önemlidir. uefi mod, ahci mod, legacy mod özellikleri gerekli ayarlamalar yapılarak notebook format işlemi başlatılabilir.Notebook bios ekranı bu ayarlamaların yapılacağı yada notebook boot seçim ekranı işinizi kolaylaştıracaktır.

Teknik servisimizde orjinal işletim sistemi kurulumu yapılmaktadır.Bizlere ulaşabilirsiniz; 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070

ONAY ALINMADAN HİÇBİR İŞLEM YAPILMAZ

Notebook Onarım Garantisi
Notebook Onarım Garantisi

Bilgisayar teknik servisimizde işlem gören bilgisayarlarınızda; parça değişimleri parça garantisi altına alınır.Notebook bakım işlemleri teknik servis bünyemizde gerçekleştirilmektedir.

Onarım gören laptoplar onarım garantisi altına alınır. Garanti süreleri parça yada yapılan işlemler doğrultusunda farklılık göstermektedir.Servisimiz garantili hizmet ve garantili parça hizmet anlayışı ile çalışır.
Bilgisayar hard disk, ram, işlemci, ekran kartı, soğutucu fan gibi parçalar 2 yıl parça garantisindedir.

Notebook klavye, adaptör, batarya gibi parçalar 1 yıl parça garantisindedir. Notebook parça stok bilgisi için teknik servisimiz ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.0 232 441 5258 – 0507 540 7070

İzmir notebook teknik servis EDK Bilgisayar kuruluşudur.

GÖNDER
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by